Хјустон и Кармело Ентони пред разделба

Десеткратниот учесник во „Натпреварот на ѕвездите“, Кармело Ентони го одигра последниот натпревар за Хјустон Рокетс.Според американските медиуми, тренерот на „Ракетите“ Мајк Д’Антони видел доволно и нема повеќе да смета на 34-годишното крило, кое помина во тимот од Тексас во текот на летото по неуспешна сезона во Оклахома Сити.

Ентони одигра само 10 дуели во дресот на Хјустон, забележувајќи 29,4 минути и 13,4 поени по натпревар.

Генералниот менаџер на тимот, Дерил Мари негираше дека клубот веќе се ослободил од Мело, но призна дека се разгледуваат сите можни варијанти.

Ако Ентони биде ослободен, најверојатно тој ќе премине во еден меѓу тимовите на Лос Анџелес Лејкерс или Бостон Селтикс.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...