Леброн го победи Вејд во последниот нивни дуел

Двете големи ѕвезди од НБА-лигата, Леброн Џејмс и Двејн Вејд ноќеска го имаа својот последен дуел. Поуспешен со својот тим беше Леброн. Двајцата играчи кои своевремено заедно настапуваа во Мајами си ги разменија дресовите.Резултати на натпреварите одиграни ноќта понеделник кон вторник:

Индијана – Вашингтон 109:101

Филаделфија – Детроит 116:102

Бостон – Њу Орлеанс 113:100

Чикаго – Сакраменто 89:108

Милвоки – Кливленд 108:92

Оклахома Сити – Јута 122:113

Далас – Орландо 101:76

Денвер – Мемфис 105:99

Феникс – ЛА Клиперс 119:123 (по продолжение)

Голден Стејт – Минесота 116:108

ЛА Лејкерс – Мајами 108:105.

Пласман Западна конференција: Оклахома 17-8 (победи – порази), Голден Стејт 19-9, Денвер 18-9, ЛА Клиперс 17-9, ЛА Лејкерс 17-10,…

Пласман Источна конференција: Торонто 21-7, Милвоки 18-8, Филаделфија 19-9, Индијана 17-10, Бостон 16-10,…Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...