Донич со личен рекорд од 32 поени на натпреварот со Клиперс

Кошаркарот на Далас, Лука Дончич постигна рекордни 32 поени во неговата НБА кариера против ЛА Клиперс.Словенецот забележа и пет асистенции со четири скока, но и тоа не беше доволно Далас да го избегне поразот од 125:121. На другиот дуел одигран ноќта меѓу четврток и петок, Мајами го победи Хјустон со 101:99.

Во Западната конференција лидер е Денвер со биланс 21-9 (победи-порази), следуваат Оклахома со 20-10, Голден Стејт има 21-11,…

На Истокот прв е Торонто со 24-9, Милвоки има 21-9, Филаделфија 21-12,…Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...