Тимот на Леброн го победи тимот на Јанис на НБА „Ол стар“

Во 68. Ол-стар натпревар во НБА лигата, тимот на Леброн Џејмс беше поуспешен од тимот на Јанис Адетокунбо со 178: 164, по четвртини: 37:53, 45:42, 50:36, 46:33.По традиција, ваквите натпревари се карактеристични по големиот број постигнати поени и атрактивни потези, а одбраната речиси и да ја нема.

Најефикасен во победничкиот состав беше кошаркарот на Голден Стејт, Кевин Дурант, кој постигна 31 поен. Леброн стигна до 19 поени исто како и Каваи Леонард.

Најпродуктивен во поразениот тим беше Адетокунбо зад чие име останаа запишани 38 поени и 11 скока. Пол Џорџ даде 20, додека Стеф Кари и Расел Вестбрук по 17 поени.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...