Познати двојките за плејофот во НБА-лигата

Со одигрувањето на последните натпревари од лигашкиот дел ноќта меѓу среда и четврток заврши првиот дел од сезоната во НБА-лигата.

По осум екипи од двете конференции ќе разигруваат за титулата, а последен кој обезбеди учество во плејофот е тимот на Детроит.

Двојки во Западната конференција:

Голден стејт – Лос Анџелес Клиперс

Денвер – Сан Антонио

Портланд – Оклахома

Хјустон – Јута.

Во првата рунда од плејофот на Истокот се среќаваат:

Милвоки – Детроит

Торонто – Орландо

Филаделфија – Бруклин

Бостон – Индијана.

Плејофот почнува на 13 април, серијата ќе трае до четири добиени натпревари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...