Пол сака да го напушти Хјустон поради конфликт со Харден

Хјустон, 19 јуни 2019 (МИА) – Кошаркарот на Хјустон, Крис Пол, побара од менаџментот на клубот да го замени за друг клуб, објави „Јаху спорт“.

По елиминацијата на „рокетс“ од плејофот минатата сезона, медиумите јавија за проблеми меѓу играчот и лидерот на тимот, Џејмс Харден.

Во сезоната 2018/19, Пол настапи на 58 натпревари, постигнувајќи во просек по 15,6 поени. зс/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Што е крв пие, вампир не е; лета, а птица не е?

- Веројатно комарец!
- Ама каков комарец! Тоа е *Always Ultra*!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
- Пантификален ден на Светата столица.

1721.- По две децении војување со Шведска, по...
1752.- Умре Александар Скарлати, италијански...
1797.- Французинот Андре Жак Гарнериан прв го...