Леброн им даде 4+ на Лејкерс за првите 10 натпревари

Најдобриот играч на Лејкерс, Леброн Џејмс го оцени ефектот на актуелниот шампион по првите десет натпревари во сезоната.

– Мислам дека игравме за 4+ и тоа е во ред. Додадени пет нови играчи во ротацијата. Сè уште се учиме. Се навикнуваме на различни варијанти. Покажуваме прилично добра кошарка, но сакаме да бидеме уште подобри, изјави Леброн.

Лос Анџелес Лејкерси по десет натпревари имаат биланс 7-3 (победи-порази).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...