НБА ги објави составите за „Ол-стар“ натпреварот

На официјалната веб-страница на НБА денес се објавени имињата на кошаркарите кои ќе бидат дел од стартни петорки на „Ол-стар“ натпреварот.Западната конференција ќе ја претставуваат Леброн Џејмс (ЛА Лејкерс), Стеф Кари (Голден Стејт), Лука Дончиќ (Далас), Никола Јокиќ (Денвер) и Кавај Ленард (Клиперс).

За Источната конференција во првата петорка ќе настапат: Кевин Дурант (Бруклин), Јанис Адетокунбо (Милвоки), Бредли Бил (Вашингтон), Џоел Ембид (Филаделфија) и Кајри Ирвинг (Бруклин).

Натпревaрот ќе се одржи на 7 март во Атланта.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...