Алонсо почесен член на Реал Мадрид

Двократниот шампион во Формула 1 Фернандо Алонсо доби статус на почесен член на Реал Мадрид.

Алонсо одамна има изјавено дека навива за Реал Мадрид, а неговиот омилен клуб во пресрет на трката на легендарната патека „Монца“ го прогласи за почесен член.

- Навистина сум среќен, бидејќи се наоѓам на стадионот на клубот кој го сакам. Ова е посебен настан за мене што ќе го памтам цел живот. Често пати ме прашуваат зошто навивам баш за Реал Мадрид и време е да им одговорам. Навивам за РЕал затоа што навивам за Реал. Не е тоа затоа што имам кафени очи или слично. Едноставно Реал Мадрид е мојот клуб од детството, изјави шпанскиот возач на Формула 1.

По ова демантирани се сите шпекулации кои се појавија во последно време дека Алонсо навива за Барселона.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Намалена видливост поради појава на магла од 50...
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...