Фетел: Излезе многу глупаво за нас

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел беше разочаран по неочекуваниот исход за неговиот тим на трката од Формулa 1 шампионатот во Сингапур. Двата болида на Ферари испаднаа од трката по судирот уште по самиот старт.

- Испадна многу глупаво за нас како тим, бидејќи двајцата испаднавме од трката. Јас не тргнав како што посакував, а потоа ја зголемив брзината. Тогаш го видов Макс (Верстапен) покрај себе и малку свртев кон внатрешната страна и тогаш дојде до судирот. Бев изненаден кога видов дека и Кими (Раиконен) учествува во инцидентот. Него не го забележав во првиот момент. Тој дојде од страна многу брзо. Штета, бидејќи имавме добра стартна позиција како тим. Но, што е тоа e. Сега не можам ништо да сменам. Одиме понатаму, изјави Фетел.

На влажната патека во Сингапур, победи возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Намалена видливост поради појава на магла од 50...
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...