Ендуро тим Водно со четворица возачи во БМУ

Мото клубот „Ендуро Тим Водно“ од Скопје втора година по ред ќе ја претставува Македонија во меѓународни рамки.  Во новата сезона во БМУ европските шампионати екипата ќе настапи со четворица возачи во две натпреварувања, за разлика од минатата кога настапи со двајца во едно натпреварување.Во брзинскиот шампионат ќе возат Христијан Бузалковски и Игор Спиров, Ќе настапат во категориите до 125 и 600 кубни сантиметри – Бузалковски, односно до 1.000 кубни сантиметри – Спиров.

Во мото-крос шампионатот ќе возат Христијан Станковиќ и Виктор Караколев, двајцата во категоријата до 250 кубни сантиметри, во класата MX2.

- Идејата е оваа година попрофесионално да се претставиме на меѓународната сцена. Набавивме два нови професионални мотоцикли. Се надеваме дека оваа сезона ќе биде многу подобра од лани. Лани имавме голем успех, во двете класи во кои што возеа нашите натпреварувачи имавме две вицетитули. Оваа година се надеваме барем на една шампионска, вели Владимир Димов, претседател на тимот.

Во брзинскиот шампионат ќе се возат 13 трки во Грција, Романија и Бугарија, а можеби и во Македонија. Во мото-крос шампионатот ќе се возат седум трки.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

И донел Мујо на Фата вибратор. Го земала таа во рака, го уклучила, а тој почнал да тресе, еднаш, двапати, трипати, па и испаднал од рака и почнал да скока на подот по плочките....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Oд вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...