Алонсо се надева на напредок на Мекларен

Фернандо Алонсо мисли дека Мекларен може да постигне напредок во однос на своите противници овој викенд во Барселона. Шпанецот се надева и дека подобрувањата на болидите на противниците нема да профункционираат според планот.

- Во Барселона ќе имаме нов пакет за аеродинамиката, но сигурно 95 отсто од боксот исто така ќе имаат таков, рече Алонсо по својот триумф на првата трка од ВЕЦ сериите за 2018.

Пилотот на Мекларен е на мислење дека кога се прават подобрувања, никој не може да биде сосема сигурен што ќе се случи на крајот и дали останатите ќе се претстават подобро или полошо.

- Можеби разликата ќе остане како што е или пак ќе ја намалиме ... може и да се зголеми. Кој знае? Сметам дека зависи од нас да го натераме пакетот да профунционира според очекувањата, и да се надеваме дека другите ќе заостанат, смета двократниот шампион.

Од почетокот на сезоната во Ф1, Алонсо забележа петто место во Мелбурн проследено со четири последователни седми позиции. Клубскиот колега Стофел Вандоорн остана осми во Баку, откако претходно заврши 14-ти во првите три старта. Добрата форма на Фернандо му донесе прва победа во „Шестте часа на Спа“ со тимот на Тојота.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Денес, на 19.03.2019 година од 13:00 до 15:00 часот, регионалниот пат Старо Нагоричане -...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...