Марко: Фетел е мој фаворит

Еден од водечките луѓе на Ред Бул, Хелмут Марко откри дека оваа сезона фаворит му е нивниот поранешен возач Себастијан Фетел, кој сега настапува за тимот на Ферари.- Фетел е мој фаворит. Делува позрело и постабилно од минатата година, а и Ферари има подобри болиди, па затоа и не смее да направи грешка, истакна Марко.

Тој изјави дека не верува во гласините за нерегуларниот болид со кој го возел Фетел.

- Меѓународната автомобилска федерација изврши контрола и соопшти дека случајот со маслото е во ред. Во последно време се појавија и шпекулации за акумулаторите, но и за тоа ќе биде извршена контрола. За нас болидот на Ферари е во ред, бидејќи веруваме во проверките, потенцира Марко.

Во последниот период се појавија гласини дека Ферари недозволено користи премногу масло и дека преку одредени функции на акумулаторот добива повеќе коњски сили.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Денес, на 19.03.2019 година од 13:00 до 15:00 часот, регионалниот пат Старо Нагоричане -...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...