Фетел верува дека не му е потребна помош од психолог

Пилот на Ферари, Себастијан Фетел, рече дека е апсолутно мирен и нема потреба од помош од психолог. Таквите предлози дојдоа од страна на некои медиуми по неколку грешки на Фетел на последните трки од Ф1 шампионатот.- Тоа е интересна идеја, се разбира. Но, не сум сретнал некој кој би можел да ми помогне. Верувајте ми, направив некои истражувања за ова прашање. За да се справите со стресот, треба да ја пронајдете вистинската рамнотежа. Знам дека тоа ми помага. Се разбира, има притисок, но знам како да се справам. Кога знаете за што сте способни, но не можете да ги постигнете посакуваните резултати, состојбата на незадоволство е сосема природна појава, изјави Фетел за „Билд“.

Германецот заостанува зад Луис Хамилтон со 40 поени во Генералниот пласман од светскиот шампионат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....