Фетел: Хамилтон фаворит, но нема предавање

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел знае дека Луис Хамилтон е прв фаворит за трофејот, но ветува борба до крајот на шампионатот во Ф1.

На пет трки пред крајот на сезоната, Германецот заостанува 50 бода зад ривалот од Мерцедес.

- Доволно сум паметен да знам дека шансите не се во моја корист. Не треба да се биде голем математичар да се увиди тоа. Но, не се откажувам. Не се знае што ќе се случи до крајот. Затоа, ќе продолжам да бидам фокусиран на следните настапи, целта е победа на преостанатите трки, изјави Фетел.

Следна трка од Шампионатот во Формул 1 е за Големата награда на Јапонија закажана за 7 октомври.

Покрај трката во Јапонија до крајот на сезоната остануваат уште трките во САД, Мексико, Бразил и АБУ Даби.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....