Хамилтон: Не очекував таков пад од Ферари

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон призна дека не очекувал таков разочарувачки крај на сезоната за тимот на Ферари.Британецот по трката одржана викендот, ја зголеми предноста пред Себастијан Фетел на 67 бода во генералниот поредок, што всушност гарантира шампионска титула.

-До средината на сезоната „Ферари“ беше многу добар. Во Монца, тие се уште беа конкурентни, а веќе во Сингапур тргна лошо за нив. Не очекував од нив да се предадат. Сепак, на последните две-три трки имаат голем пад. Не можам да сфатам што се случува во конкурентскиот табор. Сигурен сум дека Фетел ќе го објасни тоа подобро, изјави Хамилтон.

Во Генералниот пласман Хамилтон води со 331 бод, Фетел има 264, а вториот возач на Мерцедес, Валтери Ботас е трет со 207 бода.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....