Рикардо сепак ќе ја заврши сезоната во Ред бул

Возачот Даниел Рикардо изјави дека ќе ја заврши сезоната во Формула 1 во тимот на Ред Бул и покрај коментарите по незавршувањето на Гран При на Мексико, кога лут и во афект својот болид го нарече „проколнат“ и изјави дека не гледа причина да се качи во него за последните две трки.

Мексико беше осми пат како Рикардо не успеа да заврши една трка. Во нервоза тогаш тој изјави дека ќе го даде својот автомобил на Пјер Гасли, кој треба да го замени во тимот следната година.

Со видео во својот профил на Инстаграм, Рикардо рече дека сепак ќе ја заврши сезоната со својот тим.

– Претрпев огромни промени во текот на годината. Имав добри моменти, но неуспесите беа повеќе. Си должам сепак на себе и на сите кои работат толку многу во мојот тим, ја да завршам сезоната пред да си кажеме довидување, објави Рикардо, кој од следната сезона ќе премине во Рено.

Тој додаде дека му е потребено уште неколку дена одмор, но потоа ќе биде „на линија“

Австралискиот пилот не заврши ниту една трка на на подиумот од неговата победа во Монако во мај годинава.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто слонот има две дупчиња на сурлата?
- Едно за топла, едно за ладна вода?
- А кај му е бојлерот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево- Македонска Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Се преземаат мерки за расчистување на коловозот. ИЗВЕСТУВАЊЕ:На...
Верски календар
На денешен ден
1936.- Во местото Горки, кај Москва, умре Алексеј...
1940.- Францускиот генерал Шарл де Гол ги повика...
1953.- Египет е прогласен за република по...
1965.- Во Алжир е извршен државен воен преврат....