Ботас: Не сакам да ми се подарува победа, сакам сам да се изборам за триумф

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас ги прокоментира шпекулациите дека неговиот клупски колега Луис Хамилтон доколку е во можност ќе му помогне да извојува победа на една од двете преостанати трки во Формула 1 шампионатот.Финецот на трката за Големата награда на Русија во Сочи не заврши на првата позиција поради клупската наредба да го пропушти Хакинен кој се бореше за светската титула.

Хакинен веќе го обезбеди првото место во Генералниот пласман, па сега се шпекулира со негов реванш кон Финецот.

-Не ми треба подарок-победа. Сакам сам да се изборам за неа, изјави Ботас.

До крајот на сезоната во шампионатот во Ф1 остануваат уште трките во Бразил овој викенд и во Абу Даби.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...