Хамилтон се сомнева дека е неопходно да се одржи трката во Виетнам

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон е скептичен во врска со перспективите на трката за „Големата награда на Виетнам“ која треба да влезе во календарот на Формула 1 од 2020 година.Според него, нема смисла да се организираат трки во такви земји.

– Не знам колку е целисходно да се организира трка во Виетнам. Се случи да бидам во таа земја. Ова е многу убава земја. Учествував на трки во Индија. Беше чудно. Бидејќи во земјата постои голема сиромаштија, а во средината на пустината прекрасен автодром. Тоа предизвикува мешани чувства. Имавме трки во Турција, на кои скоро никој не дојде. Големи трки, но нема публика, вели Хамилтон.

Британецот неодамна ја обезбеди новата шампионска титула за оваа сезона од која треба да се вози уште трката во Абу Даби.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...