Ботас ја ужива довербата на Мерцедес

Шефот на Мерцедес, Тото Волф истакна дека тимот не ја изгубил вербата во Валтери Ботас.

Финецот во 2018 година не забележа ниту една победа во шампионатот од Формула 1. Имаше гласини дека од 2020 година, Ботас може да биде заменете со Естебан Окон.

– Се разбира, ние сметаме на Естебан во иднина. Имаме опции за тоа за 2020 година. Тој може да биде дел од Мерцедес. Зависи од тоа како следната сезона ќе ја одработи Ботас. Ние не ја изгубивме вербата во Валтери. Ако не верувавме во него, сега би го замениле. Тој е наш човек, и ние сме на негова страна, нагласи Волф.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...