Тојота му понуди на Алонсо да вози за нив на Дакар 2020

Двократниот светски шампион во Формула 1, Фернандо Алонсо е во преговори со Тојота за учество на релито Дакар 2020 година.Тимскиот менаџер на Тојота, Жан-Марк Фортен верува дека Шпанецот е подготвен во 2020 година да седне зад воланот на нивниот „теренец“.

- Можеме да се обидеме да го сториме тоа со Алонсо. Но, да видиме како ќе поминат преговорите и какви планови има Фернандо. Ние знаеме дека и тој и ние имаме таква желба. Мислам дека ова е реално, изјави Фортен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1270.- Умре францускиот крал Луј Деветти, кој во...
1530.- Роден е Иван Четврти Василевич - Грозни,...
1718.- Француските доселеници во Америка во...
1744.- Роден е германскиот писател, историчар,...