Ферари може целосно да го промени својот изглед за 2019 година

Тимот на Ферари може да се обложи на сосема поинаков дизајн на бои за своите автомобили во Формула 1.Италијанското издание „Аутоспринт“ објави дека кога тимот ќе го претстави својот автомобил за новата сезона на 15 февруари, може да се очекуваат многу изненадувања. Едно од нив најверојатно ќе биде самото име на моделот – „SF-90“. Според медиумите, бројот 90 ќе има многу врска со претстојната 90-годишнина од создавањето на „Скудерија Ферари“ од големиот Енцо Ферари.

– Корпусот на автомобилот за 2019-та може да биде обоен во сосема различни бои од стандардот за Маранело, коментира неделникот.

Ова значи дека Ферари најверојатно ќе ја исклучи црвената боја на брендот.

Последното ќе биде како резултат на новото партнерство со „Мишн Виноу“ – иновативна брендирана операција, иницирана од спонзор на Ферари.взПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Директорот на гробиштата го прашува чуварот:
- Добро бе, зошто се толку уморни гробарите денеска?
- Му умрела на некој човек таштата, па три пати ја вадеа на бис.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се влажни. Виадукт Трејд известува дека денес (20.02.2019) ќе се...
Верски календар
На денешен ден
1507.- Роден е италијанскиот сликар Џентиле...
1790.- Умре австрискиот цар Јосиф Втори, син на...
1808.- Роден е францускиот сликар, графичар и...
1886.- Роден е унгарскиот револуционер Бела Кун,...