Ферари со шампионски амбиции во новата сезона

Извршен директор на Ферари, Луис Камилери, ја дефинираше задачата на тимот за претстојното првенство.-Минатата година Ферари ја имаше својата најдобра сезона сметано од времето на последната победа во Ф1 шампионатот. Целта за сезоната 2019 е очигледна, да ја освоиме титулата. Ќе го зголемиме буџетот на тимот за поддршка на овие амбиции, најави Камилери.

Минатата година буџетот на тимот на „црвеното коњче“ изнесуваше 430 милиони евра.

Останува да видиме дали ќе се остварат најавите на Ферари за симнување од тронот на тимот на Мерцедес кој минатата сезона предводен од Луис Хамилтон беше доминантен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...