Розберг: Верстапен е нарцис, но тоа може да му помогне во кариерата

„Макс Верстапен е екстремен нарцис“, вели светскиот шампион во Формула 1 од 2016 година – Нико Розберг. Сепак, поранешниот возач на Мерцедес не мисли дека егоизмот е проблем за пилот на Ред Бул.– Ако го земеме Макс како пример, тој е чист нарцис, како што го читаме во речник, изјави Розберг за еден подкаст.

Германскиот пилот вели дека Холанѓанецот честопати греши, но тој останува верен на своето убедување и не ја менува својата работа.

– Да се ​​биде таков тип на човек, кога имаш талент, може да биде моќна сила, а можеби дури и да биде најдобрата алатка во твојата кариера, изјави Нико Розберг.

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, исто така верува дека Верстапен е „премногу сигурен“ во себе си, но верува дека ова ќе се промени со возраста, бидејќи сега има само 21 година.

– Мислам дека тој ќе собере искуство во текот на годините, а годините ќе му донесат контрола, вели шефот на „сребрените стрели“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...