Фетел: Ферари нема фундаментални проблеми со автомобилот

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел, ги демантираше наводите на поранешниот светски шампион Нико Розберг дека тимот има сериозни проблеми со болидите и дека тие не може да се решат подолго време.– Морам да кажам дека немаме фундаментални проблеми. Имаме брз автомобил, но некои детали треба да се довршат. Можеме да бидеме целосно задоволни со нашиот мотор. Потребно е само да се вклопат сите компоненти.

Фетел со 37 бода е на четвртото место во поредокот во Формула 1 шампионатот по извозени три трки оваа сезона.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Мамо, денеска бевме на систематски преглед и излезе дека од триесет женски само една е невина.
- Браво, срце на мајка, злато мое.
- Не бе мамо слушај ме, тоа да ти била...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1822.- Во Берлин умре Ернст Теодор Амадаус...
1920.- Градот Хаг, во Холандија, е избран за...
1984.- Во Париз умре Мишел Фуко, прочуен...
1991.- Ден на државноста на Република Словенија.