Формула 1 се враќа во Холандија од 2020 година

Трка од шампионатот во Формула 1 следната година ќе се вози во Холандија. Менаџментот на Формула 1 го објави вклучувањето на ГН на Холандија во својот календар.Трката ќе се одржи на патеката „Зандворт“.

– Зандворт. Доаѓаме! „Holland Grand Prix“ се враќа. Се гледаме во 2020 година, стои во пораката на Ф1.

Последен пат на оваа рута Гран-при во Формула 1 се одржа во 1985 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Мамо, денеска бевме на систематски преглед и излезе дека од триесет женски само една е невина.
- Браво, срце на мајка, злато мое.
- Не бе мамо слушај ме, тоа да ти била...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1822.- Во Берлин умре Ернст Теодор Амадаус...
1920.- Градот Хаг, во Холандија, е избран за...
1984.- Во Париз умре Мишел Фуко, прочуен...
1991.- Ден на државноста на Република Словенија.