Розберг за Лауда: Ви благодарам за се што сторивте за мене

Поранешниот светскиот шампион во Формула 1, Нико Розберг изрази сочувство во врска со смртта на легендата во овој спорт Ники Лауда.– Почитуван Ники. Ви благодарам за сето она што го направивте за мене. Научив многу од вас. Вашата страст, борбен дух и желбата да не се откажувате, па дури и вашето трпение кон нас, помладите. Јас и сите твои 100 милиони навивачи ширум светот, кои исто така ги инспирираше да не се откажуваат во тешки времиња, мислам на вас и на вашето семејство. Почивај во мир, напиша Розберг на неговиот Инстаграм.

Ники Лауда почина вчеравечер на 70-годишна возраст. Беше трикратен светски шампион во Формула 1.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Мамо, денеска бевме на систематски преглед и излезе дека од триесет женски само една е невина.
- Браво, срце на мајка, злато мое.
- Не бе мамо слушај ме, тоа да ти била...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1822.- Во Берлин умре Ернст Теодор Амадаус...
1920.- Градот Хаг, во Холандија, е избран за...
1984.- Во Париз умре Мишел Фуко, прочуен...
1991.- Ден на државноста на Република Словенија.