Фетел убеден дека Ферари е инфериорен во однос на Мерцедес

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел, по второто место освоено на трката за Големата награда на Монако, изјави дека болидите на неговиот тим се инфериорни во однос на оние на Мерцедес.-Тешка трка. Во Монако, нешто секогаш се случува, како што се случи и овој пат. Видов контакт меѓу Верстапен и Ботас на пит-линијата мислев дека ова може да ни даде добри шанси. Јас се обидов да бидам што поблиску до лидерот, но на крајот од трката гумите почнаа да гранулираат. Не знам зошто, но никако не можев да ги загреам, иако имав помалку проблеми од Хамилтон и Верстапен. Постигнавме одлични резултати, но сé уште имаме многу работа, бидејќи ние сме далеку зад Мерцедес, изјави Хамилтон.

Во Генералниот пласман од шампионатот во Формула 1, возачите на Мерцедес, Хамилтон и Ботас се на водечките позиции со 137 и 120 бода. Фетел е трет со 82.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Тато, тато, каде се Алпите?
- Не знам сине. Прашај ја мајка ти, она чистеше вчера.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1469.- Кралицата Исабела од Кастиља се омажи за...
1685.- Францускиот крал Луј XVI го поништи...
1697.- Роден е италијанскиот сликар Џовани...
1859.- Во Париз е роден Анри Бергсон, француски...