Прв престижен трофеј за Осака

Јапонката Наоми Осака е победничка на Мастерсот во Индијан Велс, САД, откако синоќа во финалето беше поуспешна од Русинката Дарија Касаткина.

Дуелот на двете 20-годишни тенисерки заврши со резултат 2-0 за Јапонката, по сетови 6:3 и 6:2.На патот до трофејот Осака меѓу другите ја елиминира и првата на ВТА листата, Симона Халеп (Романија).

По првиот трофеј од еден голем турнир, Осака ќе го подобри пласманот на светската ранг листа каде во моментов се наоѓа на 44.место.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....