Дел Потро победник на Мастерсот во Индијан Велс

Арентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро е победник на Мастерс турнирот во Индијан Велс, САД.

Во големото финале Аргентинецот синоќа со 2-1, по сетови 6:4, 6:7 и 7:6 го победи првиот светски рекет Роџер Федерер од Швајцарија.За Дел Потро ова беше прв трофеј освоен на Мастерс турнирите.

Од друга страна, Федерер остана на пет титули на престижниот турнир во „пустината“ и вкупно 27 од Мастерс серијата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...