Јагањац најдобар стрелец во СЕХА-лигата

Ракометарот на Металург Халил Јагањац е најдобар стрелец во СЕХА-лигата во сезона 2017/18, со постигнати 100 гола.
Во пресрет на денешното последно коло, Јагањац имаше предност од пет голови во однос на Бруно Буторац од Татран Прешов.Јагањац постигна пет гола на средбата со Цеље, исто толку даде и Бруно Буторац на мечот со Горење Велење, па разликата од пет гола стана и конечна.

Меѓу десетте најдобри стрелци во регионалното натпреварување, Металург има дури тројца ракометари: Јагањац е прв со 100 гола, Филип Кузмановски е петти со 75 гола,  Жарко Пешевски е на деветтата позиција со 65 постигнати голови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...