Јовиќ победата ја посвети на Минчо Јорданов

Тренерот на Металург, Александар Јовиќ синоќешната победа над Цеље, ја посвети на спонзорот на клубот Минчо Јорданов.- Благодарност до публиката, која во голем број не бодреше и на овој натпревар. Ветивме дека ќе се бориме, дека ќе дадеме се од себе и кажавме дека овој натпревар ќе го посветиме на нашиот спонзор Минчо Јорданов. Тоа го исполнивме и мислам дека ги израдувавме сите. Мило ми е што сезоната ја завршивме со победа и сега треба полека да се насочиме кон домашно првенство, кое нема да биде нималку лесно, истакна предводникот на Металург на прес-конференцијата по дуелот со словенечкиот тим.

Металург го победи Цеље со 28:26 на последниот свој дуел оваа сезона во регионалната СЕХА лига завршувајќи го натпреварувањето на 7. место со седум победи, еден нерешен резултат и 10 порази.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....