Ѓоковиќ им посака среќа на хрватските фудбалери

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ оствари средба во Мајами со хрватските фудбалери Лука Модриќ, Иван Ракитиќ, Иван Перишиќ и Матео Ковачиќ и им посакаа многу успех на Светското првенство во Русија.

Средбата се случи на НБА дуелот меѓу Мајами и Њујорк на Флорида, каде што Ѓоковиќ учествува на тениски Мастерс, додека Хрватите играат пријателски натпревар против Перу.

- Мило ми е што се сретнав со добри момци и одлични играчи од хрватската репрезентација. Среќно момци, објави Ѓоковиќ до заедничката фотографија на Твитер.

Ракитиќ, исто така, објави слика на социјалните мрежи постирајќи дека му било голема чест да се слика со Ѓоковиќ.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....