Осака подобра од Серена Вилијамс

Јапонската тенисерка Наоми Осака продолжува со одличните игри по триумфот во Индијан Велс пред пет дена. Таа синоќа во 1.коло од Мастерсот во Мајами ја совлада Серена Вилијамс со 2-0, по сетови 6:3 и 6:2.

На Јапонката која во Индијан Велс стигна до трофејот елиминирајќи многу подобро рангираби на ВТА листата, меѓу нив и најдобрата Симона Халеп, во Мајами и беа потребни само еден час и 18 минути да слави победа над Вилијамс.

Следна противничка на Осака ќе и биде четвртата носителка Елина Свитолина.

Успешно враќање на терените имаше Викторија Азаренка од Белорусија која беше долго надвор од тенисот поради тешката повреда на раката.



Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....