Ѓоковиќ: Секогаш постои можност да се напредува

По зачестените сомнежи за тоа дали воопшто Новак Ѓоковиќ може да се врати во старата шампионска форма, особено по елиминацијата во раната фаза на турнирите во Индијан Велс и Мајами, се засилија и гласините дека поранешниот најдобар светски тенисер се уште не е подготвен за игра на повисоко ниво.

Ѓоковиќ, кој во моментот тренира за Мастерсот во Монте Карло, каде ќе се обиде да го поправи впечатокот, се огласи по тој повод.

- Сакам само со вас да споделам нешто едноставно, на што секогаш се потсетувам. Без разлика колку сте добри во нешто, сепак, секогаш постои можност да се научи ново, да се напредува, да се истражува... Затоа секогаш мора да ја држите главата исправена, напиша Ѓоковиќ на Твитер.

Според најдобриот српски тенисер, во животот е важно да се има амбиција и да се напредува.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....