Шарапова го прогласи Надал за најдобар тенисер на сите времиња

Руската тенисерка Марија Шарапова го прогласи Шпанецот Рафаел Надал за најдобар тенисер на сите времиња.

Шарапова и Надал заедно тренираа во Рим, а Русинката се пофали и со видео снимка на социјалните мрежи.

Таа во коментар на објавеното видео напиша: „Две минути на терен со најдобриот на сите времиња, Рафаел Надал. Бев нервозна!“

Руската тенисерка првиот натпревар на турнирот во Рим го игра утре против Ешли Барти.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

И донел Мујо на Фата вибратор. Го земала таа во рака, го уклучила, а тој почнал да тресе, еднаш, двапати, трипати, па и испаднал од рака и почнал да скока на подот по плочките....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Oд вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...