Доживотна суспензија за тенисер поради местење резултати

Украинскиот тенисер Дмитри Баданов е доживотно суспендиран поради местење натпревари.30-годишниот Баданов е прогласен за виновен затоа што беше откриено дека наместил два меча на фјучерси во Тунис пред три години, а во Египет во 2016 година бил поврзан со обложување.

Покрај тоа, Украинецот мора да плати и парична казна од 100.000 долари.

Во својата кариера, Баданов најдобриот пласман на АТП ранг листата го имаше во 2015 година кога стигна до 463. позиција.

Тој е втор суспендиран тенисер за само една недела, откако иста судбина го снајде и Николас Кикер од Аргентина.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца истражувачи бегаат од племе човекојадци и по некое време пристигнуваат до кањон широк најмалку 15 метри.
- Што ќе правиме сега? - прашува едниот.
- Ќе скокаме, ете што ќе...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Од 21.03.2019 на регионалниот патен правец Р1103 Неготино – Лакавица се извршуваат работи на пат,...
Верски календар
На денешен ден
1611.- Роден е Евлија Челебија, турски патописец....
1634.- Британските колонисти на чело со лордот...
1807.- Во Англија е забранета трговијата со...
1812.- Роден е Александар Иванович Херцен, руски...