Агаси подготвен да се врати во тренерскиот тим на Ѓоковиќ

Легендарниот американски тенисер Андре Агаси може повторно да биде дел од тренерскиот тим на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ.48-годишниот Американец смета дека има уште работи кои може да им ги пренесе на модерните спортисти.

- Кога бев играч, никогаш не чувствував притисок, туку само стрес. Кога стана тренер, сè се промени, имаше притисок, но не и стрес. Ова е смешна разлика. Она што можам да го пренесам може да им помогне на многумина. Ако постои начин преку кој ќе му помогнам на Ѓоковиќ, подготвен сум да се вратам во неговиот тим, истакна Агаси.

Тој во мај 2017 година Агаси стана тренер на Ѓоковиќ, но по 10 месеци нивната соработка прекина.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
ТЕОРИЈА НА РЕЛАТИВНОСТА (ЗА НЕРАМНОМЕРНОСТА)

В кревет:
Погледнуваш на саатот, 7:45
Погледнуваш по 5 минути, 8:45

На работа:
Погледнуваш на саатот, 14:20
Погледнуваш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1545.- Бродот „Мери Роус“, гордост на воената...
1814.- Роден е американскиот пронаоѓач Семјуел...
1834.- Во Париз е роден Едгар Дега, француски...
1866.- Умре германскиот математичар Георг...