Ѓоковиќ ќе навива за Хрватска во четвртфиналето против Русија

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ е познат како голем обожавател на фудбалот, па затоа не изненадува што ги гледа повеќето од натпреварите од Светскиот куп во 2018 година.Тој сподели и за кој ќе навива во претстојното четвртфинале помеѓу домаќинот Русија и Хрватска, кое е на програмата утре од 20 часот.

- Се разбира дека го следам Светското иако по елиминацијата на Србија го правам тоа помалку. Сега навивам за Хрватска. Не знам кој е фаворит за титулата, но знам кој би сакал да видам во битката за трофејот, призна Ноле, кој веќе е во третиот круг на „Вимблдон“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Наставникот по географија го завртел глобусот и го прашува ученикот кој треба да одговори:
- Што е ова?
- Почнуваат вести - одговорил ученикот.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1493.- На своето второ патување за Америка, на...
1600.- Роден е англискиот крал Чарлс I Стјуарт,...
1497.- Португалскиот морепловец Васко де Гама на...
1711.- Во селото Мишанинско, е роден Михаил...