Серена Вилијамс: Понекогаш мислам дека сум лоша мајка

Американската тенисерка Серена Вилијамс се плаши дека ќе биде лоша мајка за нејзината ќерка, која е родена во септември минатата година. Спортистката призна дека таквите мисли периодично ја посетуваат.- Минатата недела доживеав еден тежок момент, поврзан не само со мојот личен живот, туку и со професионалецот, доживеав најголем пораз од Конта. Но, мене ми доаѓаа мисли дека сум лоша мајка. Читам во статиите дека постпородилните емоции можат да траат до три години, вели поранешната најдобра светска тенисерка.

Моите пријатели, сестри, мајка, ме известија дека ова е нормално чувство. Нормално е да се чувствувате дека не правите доволно за вашето дете. Се обидувам да бидам најдобра спортистка, но сакам да се грижам за детето. Наоѓањето на вистинската рамнотежа е вистинска уметност, потенцира Вилијамс.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...