Одбојкарката Софија Ричлиева потпиша за Бешикташ

Одбојкарката Софија Ричлиева (18), член на македонската репрезентација, потпиша за турскиот гигант Бешикташ.Таа игра на позицијата техничар. Досега има настапувано за Македонија Макс, Волеј, Рим Италија, Орду и Бујукчекмече во Турција.

Оваа сезона турскиот одбојкарски гигант ќе ги игра на три фронта-во домашното првенство, купот и Челинџ купот.

Екипата на Бешикташ минатата сезона заврши на петтото место во најсилната женска одбојкарска лига на светот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две плавуши прават муабет за култура.
- Си го гледала оној филмот ТИТАНИК?
- Да, да , и тоа три пати.
- А која сцена ти остави највеќе впечаток.
- Онаа кога беа на бродот.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани по влажни коловози,наместа со остатоци од кашест снег по интервенцијата на Македонија пат. Слаб снег кој не се задржува на...
Верски календар
На денешен ден
- Ден на македонските студенти
- Ден на светите Петнаесет тивериополски...
1282.- Умре византискиот цар Михаило VIII...
1475.- Роден е италијанскиот римокатолички...