Ѓоковиќ му се приближува на Надал

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ за 500 поени ја намали разликата во однос на лидерот Рафаел Надал на најновата АТП ранг листата објавена денеска.Шпанецот не настапи на турнирот во Пекинг каде требаше да го брани трофејот.

Ранг листа на најдобрите 10 светски тенисери:

1. Рафаел Надал (Шпанија) - 8.260 поени

2. Роџер Федерер (Швајцарија) - 6.900

3. Новак Ѓоковиќ (Србија) - 6.445

4. Хуан Мартин Дел Потро (Аргентина) - 6.130

5. Александар Зверев (Германија) - 4.755

6. Марин Цхилич (Хрватска) - 4,535

7. Доминик Тим (Австрија) - 3.825

8. Кевин Андерсон (на јужниот дел на Африка) - 3640

9. Григор Димитров (Бугарија) - 3620

10. Џон Изнер (САД) - 3.380.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две плавуши прават муабет за култура.
- Си го гледала оној филмот ТИТАНИК?
- Да, да , и тоа три пати.
- А која сцена ти остави највеќе впечаток.
- Онаа кога беа на бродот.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани по влажни коловози,наместа со остатоци од кашест снег по интервенцијата на Македонија пат. Слаб снег кој не се задржува на...
Верски календар
На денешен ден
- Ден на македонските студенти
- Ден на светите Петнаесет тивериополски...
1282.- Умре византискиот цар Михаило VIII...
1475.- Роден е италијанскиот римокатолички...