Ѓоковиќ и официјално број еден

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ од денеска и официјално се врати на првото место на ранг-листата на Асоцијацијата на тенсики професионалци.Пред точно две години Ѓоковиќ последен пат беше на чело на АТП, а пред само четири месеци беше на 22.место.

Тенисери во ТОП 10 на најновата ранг листа што АТП ја објави денеска:

1. (2) Новак Ѓоковиќ (Србија) 8.045 поени

2. (1) Рафаел Надал (Шпанија) 7.480

3. (3) Роџер Федерер (Швајцарија) 6.020

4. (4), Хуан Мартин Дел Потро (Аргентина) 5.300

5. (5) Александар Зверев (Германија) 5.085

6 (6), Кевин Андерсон (Јужна Африка) 4.310

7. (7) Марин Чилиќ (Хрватска) 4.050

8. (8) Доминик Тим (Австрија) 3.895

9. (11) Кеи Нишикори (Јапонија) 3.390

10. (9) Џон Изнер (САД) 3.425 …Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто горилата имаат големи ноздрви?
- Зашто имаат дебели прсти.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Од денес, 15 ноември, стапува на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа обврска ќе трае до 15...
Верски календар
На денешен ден
42.п.н.е.- Роден е римскиот цар Тибериј, посинок...
1095. - На црковниот собир Клермон, во Франција,...
1272.- Умре англискиот крал Хенри III, кој стапи...
1797.- Умре прускиот крал Фридрих Вилхелм II кој...