Ѓоковиќ оди по седма титула на Австралија опен

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, е оптимист дека може да дојде до трофејот на првиот Грен слем идната година.– Играм тенис бидејќи навистина го сакам овој спорт. Кога сум на терен се обидувам да се фокусирам на она што се случува во моментот и како можам да победам. Се обидувам да ја насочам мојата енергија кон она што го сакам. Шест пати го подигнував овој трофеј шест пати, што ми дава надеж дека можам повторно, изјави Ѓоковиќ.

Австралија опен во Мелбурн ќе се игра од 14 до 27 јануари 2019 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...