Чориќ потпиша со Металург

Хрватскиот пикер Тео Чориќ (27) е нов ракометар на скопски Металург. Договорот со Чориќ е потпишан со важност од 1,5 година, а на тимот од Автокоманда ќе му се приклучи на 15 февруари.

Чориќ (197 см., 120 кг) во својата кариера настапувал за Замет, Пореч, Загреб и Штутгарт, а последните две сезони ги мина во екипата на Рајн Викинг, член на втората Бундес лига.

Чориќ важи за одличен дефанзивен играч и ќе има голема улога во дефанзивната формација на Металург, соопштија од клубот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оглас: Продавам фарма со кокошки. Малку настинати.
Шифра: Могилчанец
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
18 февруари 2013 (МИА)
1405.- Во текот на инвазијата која ја предводеше...
1455.- Умре италијанскиот сликар Фра Анџелико,...
1516.- Родена е англиската кралица Мери Прва...