Федерер: Зад мене е една луда недела

Швајцарецот Роџер Федерер по победа во финалето на турнирот во Мајами изјави дека направил неверојатен резултат.Триесет и седумгодишниот тенисер во САД ја освои 101. титула во кариерата, победувајќи го Џон Иснер во два сета (6:1, 6:4).

– Можев само да сонувам за ваков почеток на годината. Имав луда недела. Среќен сум, ова е неверојатно. Првпат играв овде во 1999 година, и тука сум овде во 2019 година. Тоа значи многу за мене, изјави Федерер.

Швајцарецот беше четврти фаворит на Мастерсот во Мајами.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...