Велковски потпиша четиригодишен договор со Еурофарм Работник

Битола, 17 јуни 2019 (МИА) – Македонскиот ракометен вицепрвак Еурофарм Работник продолжува да се засилува за следната сезона. Битолскиот клуб денес договори уште еден репрезентативец, потпиша четиригодишен договор со Мартин Велковски.

Десниот бек доаѓа од Металург и ќе биде четврто засилување по Митревски, Маџовски и Ратајац.

-Велковски е ракометар кој има искуство од настапи во Лигата на шампионите и СЕХА лигата и ќе биде од голема помош за Еурофарм Работник. На оваа позиција во екипата се уште и Стјепановиќ и Михајло Петровски, соопштија од клубот.

Еурофарм Работник за неполна една недела ќе ги започне подготовките за сезоната 2019/20, а раководството на битолчани најави уште неколку засилувања. зс/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Што е 6.9?
- Поза 69 со полувреме.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема...
Верски календар
На денешен ден
1453.- Во битката кај Кастиона Французите ги...
1762.- Убиен е рускиот цар од германско потекло...
1790.- Во Единбург умре Адам Смит, најпознат...
1821.- Шпанија се откажа од Флорида во корист на...