НЕ МОЖАМ ДА СВРШАМ СО КОНДОМ

Лаги за сексот кои ќе ги слушнете од секој маж

Мажите секогаш се оние кои постојано настојуваат да ве одведат во кревет. Токму тие се подготвени да кажат и да направат сè, ако знаат дека може да ве освојат.

И додека се трудат да изгледаат убаво и да покажуваат културни манири, знаат да излажат и за некои работи. Верувајте дека следните лаги нема да ги слушнете само од мажот за една вечер, туку буквално од сите мажи.Се тестирав пред 6 месеци

Нема сомнеж дека ќе го добиете овој одговор, на прашањето кога последен пат момчето извршило здравствена контрола. Сигурно ќе се потруди и да ви го каже точниот датум, но сепак најлесно е да каже „пред околу 6 месеци“ и за тоа вие ќе си помислете дека е сосема добар временски период. Но, работите најверојатно не стојат така и истото ќе ви го признае кога ќе побарате доказ во здравствена книшка.

Ти си најдобра во орален секс

Тоа е нешто што и го зборува на секоја девојка, иако не мора да значи. Секако, тоа вие самите си го знаете при самиот чин и по начинот на уживање.

Не можам пак

Ако сте во долга и стабилна врска, најверојатно веќе му ги знаете можностите. Но, никогаш не може да сте целосно сигурни.Не можам да свршам со кондом

О, да и тоа како може! Ретки се мажите кои сакаат да користат кондом, па најверојатно тоа е само изговор. Факт е дека може да доживеете оргазам и со кондом, но само сака да ве убеди да имате секс без заштита. Ако веќе инсистира на тоа, побарајте му да ви образложи зошто е тоа така.

Секогаш користам заштита

Кога сме кај кондомите, мажите може да ве убедат со зборовите дека секогаш користат заштита, па баш затоа со вас сака да има секс без заштита. Иако се труди да ве убеди, не верувајте доколку станува збор за некој со кој се гледате многу кратко време.

Можам неколку пати неделно

Може да се обложите дека секој маж под 45 години може да има секс секој ден, освен ако има некој проблем. Сигурно може да има секс и повеќе пати на ден, но проверете колку пати веќе легнал со друга, освен со вас!Ова никогаш порано не ми се случило

Факт е дека мажите често не ја зборуваат вистината кога се во прашање сексуалните односи. Кога се работи конкретно за оваа реченица, тоа звучи како оправдување од страв да не помислат да имаат проблем со потенција или дека не се доволно добри во кревет. Тие ни ги сервираат овие реченици од страв да не ги одбиеме.

Го обожавам твојот вкус

Сигурно е дека се труди да ве задоволи орално и да ужива во тоа. Но, што се однесува до самиот „вкус таму долу“,претерано е да коментира. Тој можеби со тоа сака да ве возбуди или да ви даде комплимент, но вкусовите имаат повеќе врска со храната, отколку со сексот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Најнова изјава на Бранко Црвенковски:
„Државата ни е на раб на длабока провалија !
Но, ако се вратиме ние на власт ќе направиме чекор напред !“
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...
Верски календар
На денешен ден
Ден на солунските браќа Кирил и Методиј.
Православната црква во 11-от век, во чест на...
1543.- Во Фромборг, во Полска, умре Никола...
1905.- Роден е Михаил Шолохов, еден од...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби