Најдобри секс играчки според порно актерката Џесика Дрејк

Живееме во време кога сексот иако се уште е табу тема, многумина купуваат и експериментираат со секс играчки (но не го кажуваат тоа на глас). Често истражуваат на интернет, читаат препораки и гледаат различни описи на секс играчки. Според нас, најдобро е да прашате за секс играчки некоја порно ѕвезда, која ги испробала речиси сите. Секако, се зависи од тоа како вие постигнувате оргазам, па тоа мора да е клучно во изборот.

Во прилог ви ја прикажуваме листата на најдобри секс играчки според порно актерката Џесика Дрејк.

10. The VesperСтанува збор за мал вибратор, кој може да си го носите и како накит и никој нема да забележи дека можеби станува збор за секс играчка. Добро, освен оние кои се добри фантазери.

9. The Buck-OFFОва е првата измислена играчка за транссексуалните мажи. Со оваа играчка мажите ќе може да доживеат нежен допир кој ќе ги доведе до совршен оргазам. Сепак и некои стрејт мажи би ја обожавале оваа играчка.

8. FleshlightБрој еден машки маструбатор, според Џесика. Одличен е како подарок за вашиот сакан, доколку имате врска на далечина.

7. B VibeОва е играчка која ќе ви донесе исклучително задоволство во аналниот отвор. Може да го подесувате и да си ја задоволите секоја желба.

6. The Pocket RabbitОва е одлична играчка која ќе ви даде задоволство и на клиторисот и на вагината, со силни, но тивки вибрации. Исто така, украсен е со дијаманти, па е мошне нежен на допир.

5. Luxe VibeМал вибратор, но со доволна дебелина да ја задоволи секоја жена.

4. Rechargeable BodywandСо други зборови – масажер за клиторис. Одлични вибрации кои што може да ги користите за стимулација и на останатите ерогени зони.

3. WomanizerНекои жени уживаат во шмукањето на клиторисот, па токму ова би бил одличен подарок за вашата пријателка или партнерка. Овозможете и го задоволството кое го заслужува, па дури и кога вие не можете.

2. Metal Worx Luv PlugМетална играчка, доволно мазна за да ве задоволи преку анусот. Одлична за оние кои сакаат да експериментираат.

1. Helix ClassicВибратор кои ви ги задоволува сите желби, без разлика на тоа дали најмногу уживате при задоволство на вагина, клиторис или анус. Овој вибратор ќе ви пружи неверојатни оргазми!Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува Трпе во кафеана. Ја здогледува шанкерката, многу ја бендисува. Арно ама околу неа на шанкот седеле десетина мажи. Трпе го вади пиштолот и ги упуцува сите. Приоѓа на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица -...
Верски календар
Мартин Исповедник. Свети Мартин живеел во седмиот во седмиот век, во Рим. Неговиот живот, исто како и животот на свети Максим Исповедник го одбележа борбата против еретиците...
На денешен ден
1521.- На филипинскиот остров Макатан домородците...
1791.- Роден е Самјуел Морзе, американски...
1830.- Јужноамериканскиот револуционер Симон...
1905.- Кај месноста Свиланово, во близина на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби