Две секс техники кои вреди да ги испробате

Кога ќе прашате маж кој е најважниот дел од женската вагина, речиси секогаш добивате ист одговор - клиторисот. Сепак, за задоволството да биде поголемо, некогаш фокусот од клиторисот треба да се насочи и кон другите делови од женскиот полов орган, како што се срамните усни.


Како да ги стимулирате?

Првата техника е мошне корисна за да ја зголемите возбудата кај вашата партнерка. Прво го позиционирате својот пенис над вагината и започнувате да пенетрирате во неа, но наместо целиот пенис, влегува само врвот. Притоа се прават сè побрзи движења напред-назад.

Втората техника функционира на сличен начин со таа разлика што тука се насочувате на тоа како го вадите пенисот од вагината. При вадењето горниот дел од половиот орган треба што повеќе да лизга по вагиналните усни со што ќе предизвика нивно затегнување и поголем интензитет на половиот однос.



Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Келнер, има мртва бубамара во мојава супа!
- Точно, господине. Не ги бива многу за пливање.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...
Верски календар
На денешен ден
1514.- Во Унгарија почна селанската буна под...
1905.- Со ираде-указ на турскиот султан Абдул...
1906.- Во Осло умре Хенрик Ибзен, норвешки...
1962.- Властите во Израел соопштија дека е...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби